21.03.2018 - 17:27
Пробивањето на трасата на гасоводот што минува низ сртот на Водно за да стигне до Гостивар е стопирано. Пробле е шумата на самата траса  – па...
21.03.2018 - 12:29
СЈО отвори истрага и за изградбата на автопатот Демир Капија - Смоквица, односно за фаворизирање на грчката фирма „Актор“ која беше ангажирана за...
20.03.2018 - 17:31
Македонските земјоделци имаат на располагање 80 милиони евра преку ИМПАРД два фондот со кои, во наредните години ќе треба да го подобрат своето...
20.03.2018 - 17:30
Наместо нови вработувања ќе следат откази – изјави градоначалникот Арбен Таравари по денешната седница на која конечно беше донесен буџетот за...
19.03.2018 - 17:58
Косово е лидер во регионот, со зголемување на вработеноста од  9,2 проценти, a Mакедонија предпоследна со раст од само 2,7 проценти. Во...
19.03.2018 - 17:49
Со покревање на свеста за значењето и рационално трошење на водата кај најмладите, преку креативни работилници, подароци, песнички и раскази, денеска...
19.03.2018 - 13:33
Малопродажните цени на Еуродизелот и на Екстра лесното масло за домаќинство се намалуваат за 0,50 денари на литар, а цените на бензините Еуросупер БС...
19.03.2018 - 09:08
Утре влегуваат во владина процедура измените на Законот за земјоделство и рурален развој со кои треба да се воведе „зелена нафта“, најави ресорниот...