09.08.2017 - 17:31
Супер купот во Скопје им отвори работа на даночните инспектори кои деновиве правеа вонредни контроли во кафеаните, хотелите и кај превозниците. Некои...
09.08.2017 - 17:26
  Околу 20 милиони евра оставиле странските но и домашните навивачи во Скопје во неколкудневната фудбалска еуфорија пред и за време на...
08.08.2017 - 19:04
Какви ќе бидат економските ефекти од големата посетеност на странските фудбалски фанови за локалните компании? Иако се работи за настан кој има само...
08.08.2017 - 18:22
Иако се уште е рано да се коментираат резултати, економијата се придвижува  во вистинска насока оценуваат економистите. Со ребалансот на буџетот...
07.08.2017 - 13:27
Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ поскапуваат за еден денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката...
07.08.2017 - 10:07
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска во Сараево ќе се сретне со своите колеги од БиХ и Србија, Шемсудин...
05.08.2017 - 11:58
Владата на синоќешната седница исто така ги разгледа и извештаите на Македонски железници за работењето во првиот квартал од оваа година, а на...
04.08.2017 - 16:53
Осигурителната индустрија во првата половина од годинава бележи умерен пораст во сите сегменти од своето работење. До агенцијата за супервизија на...