18.09.2012 - 13:53
Постапката за проектот хидроелектрични централи Чебрен и Галиште е прекината поради неприфатливост на доставените понуди.   Одлуката, како што...
18.09.2012 - 13:20
Стопанската комора на Македонија по официјалното влегување на македонската економија во рецесија иницира разговори со Владата и со Народната банка за...
18.09.2012 - 13:06
Партијата на Тито Петковски бара итен ребаланс на буџетот, кратење на непродуктивните трошења и повеќе пари за капитални инвестиции.   Ја...
18.09.2012 - 12:22
Грчкиот министер за финансии Јанис Стурнарас денеска изјави дека примарниот дефицит за оваа година ќе биде поголем од очекуваниот, поради се...
18.09.2012 - 09:17
Француската автомобилска индустрија „Рено“ планира да произведува луксузни автомобили под заштитеното име „Инисиал Пари“, а првиот модел од оваа...
17.09.2012 - 16:29
Привршува проектот Скопје 2014. Градежниците стравуваат дека овој бизнис го чекаат тешки денови. Од градежната комора велат дека единствен поголем...
17.09.2012 - 16:01
За 10 % поскапеа билетите за дел од мегуградските линии. Граѓаните кои патуваат на реалција Скопје - Струмица, одвојуваат 50 денари повќе за повратен...
17.09.2012 - 14:51
Министерот за економија Ваљон Сарачини утре и задутре ќе престојува во Лондон, каде ќе учествува на енергетски самит на кој присуствуваат...