18.04.2017 - 12:21
Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за 2,5 денари, а дизелот и екстра лесното масло за домаќинство за два денара по литар, одлучи денеска...
17.04.2017 - 15:48
Исплата на субвенциите или граѓанска непослушност. Земјоделците му додадоа рок на министерот за финансии Кирил Миновски до петок да ги потпише...
16.04.2017 - 18:10
Над 1 милион и 600 илјади евра Јавното претпријатие за државни патишта планира да потроши за сметки за струја за следните две години. На тендер бара...
15.04.2017 - 11:55
До крајот на месецов треба да се знае колку тутунопроизводители ќе склучат договори со монополите за претстојната реколта.  Тутунарите ги...
15.04.2017 - 11:52
Првиот рок за доставување барања за субвенции за основање и работење на земјоделските задруги истекува денеска. Барањата се доставуваат секои три...
14.04.2017 - 14:25
Последниот грабеж што случи во НЛБ Банка од страна на вработен отвори серија на прашања поврзани со тоа кои се механизмите за заштита на парите во...
14.04.2017 - 12:38
УЈП го заплени имотот на АД Струмца табак кој не е под хипотека. Овој тутунски комбинат речиси половина година не работи а стотината вработени  ...
13.04.2017 - 15:28
Земјоделските субвенции ги нема. Земјоделците реагираат дека станува збор за свесна манипулација со нив, но истовремено се сомневаат дека исплатата...