04.04.2017 - 15:30
Неисплатените субвенции ги натера струмичките земјоделци да излезат на протест пред ПЕ на министерството за земјоделство во знак на револт што ги...
04.04.2017 - 13:10
Просечната нето плата во Хрватска во првото тримесечие од оваа година изнесува 5.408 куни (околу 725 евра).  Тоа е за еден процент помалку во...
03.04.2017 - 16:49
Наместо наметнати цени од државата компаниите за безбедност при работа бараат креирање на сопствен ценовник на услугите кои ги нудат. Според нив,...
03.04.2017 - 16:45
Грчки „Хеленик Петролеум“ е подготвен да се дебатира за договорот на Окта со македонските власти - со цел да профункционира нафтоводот од кои и...
03.04.2017 - 16:43
Граѓани го тужат јавното претпријатие „Водовод и канализација“ поради енормно високи сметки за вода кои велат дека се паушално и од ракав пресметани...
03.04.2017 - 12:54
Дизел горивата од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 1,5 денари за литар, а цената на бензините останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија...
31.03.2017 - 15:37
Парите заглавени во трезор – земјоделците со празни сметки. Цела недела по најавената исплата, земјоделците сè уште не ги добија субвенциите.  ...
31.03.2017 - 15:29
Сметки за вода кои надминуваат еден милион денари им испорачало јавното претпријатие „Водовод и канализација“ на Скопјани кои редовно ги подмирувале...