27.11.2017 - 17:26
Со буџетот за следната година власта не нуди ниту еден нов проект, нема доволно пари за почиста животна средина, а платите во администрацијата...
27.11.2017 - 13:22
Малопродажните цени на бензините од ноќеска на полноќ се намалуваат од еден од 1,5 денари, а цената на дизелот и екстра лесното останува непроменета...
27.11.2017 - 12:06
Во Собранието денеска почна расправата по Предлог-буџетот за 2018 година. Предложениот буџет е на дневен ред во матичната Комисијата за финансирање и...
26.11.2017 - 17:09
Пренамаена на пари за изградба на школи, базени, обезбедување на печки на пелети и електрични автобуси се само дел од интервенции кои ги бара...
26.11.2017 - 15:09
Државните електростопанства на земјите од Балканот сметаат дека меѓународните финансиски институции, како што се Светската банка и Европската...
26.11.2017 - 10:20
Вицепремиерот Кочо Анѓушев денеска  ќе презентира дел од Предлог-буџетот за 2018 година. На прес-конференција во Владата, Анѓушев ќе појасни...
26.11.2017 - 10:09
Во Собранието утре почнува расправата по Предлог-буџетот за 2018 година. Предложениот буџет е на дневен ред во матичната Комисијата за финансирање и...
25.11.2017 - 18:06
Шеесетина млади земјоделци  од скопско, тетовско, гостиварско, кумановско и велешко денеска ги потпишаа првите договори за добивање 10 илјади...