28.08.2012 - 12:03
Во Црна Гора од денеска цените на сите видови горива ќе бидат на  рекордно ниво, па така литар евросупер 98 ќе чини 1,54 евра.  ...
27.08.2012 - 13:39
Народна банка останува доследна на политиката на стабилен курс на денарот кон еврото и одржувањето ниска инфлација на нивото на инфлацијата во евро...
27.08.2012 - 12:14
Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за 2,5, а дизел горивата за 1,5 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ...
27.08.2012 - 11:15
Нема ниту една причина за промена на курсот на денарот, тој е и натаму најдобра валута за штедење и ќе остане стабилен се додека ВМРО-ДПМНЕ ја води...
27.08.2012 - 10:47
Сировата нафта утринава, во текот на електронското работење на берзата во Њујорк, поскапе како последица на тропската бура „Исак“ во Мексиканскиот...
26.08.2012 - 16:07
Нов ценовен шок за граѓаните од утре повторно поскауваат бензините.  Според информации на 24 Вести, цените ќе се зголемат од 2 и пол до 3 и пол...
26.08.2012 - 15:00
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија на денешната седница на Економско-социјалниот совет констатира дека со последните покачувања на цените на...
26.08.2012 - 09:21
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Димовски во рамки на посетата на Република Словенија се сретна со својот словенечки...