24.01.2017 - 15:27
Со крводарителска акција, изложба на фотографии на Тоше и промоција на негова нова песна утре во Спомен-куќата на Тоше Проески во Крушево ќе биде...
24.01.2017 - 13:36
Продуцентската компанија „Лукас филм” и холивудското студио „Волт Дизни” соопшти дека насловот на осмата епизода на филмскиот серијал „Војна на...
23.01.2017 - 12:06
Меморијален турнир во мал фудбал „Тоше Проески“ по осми пат се одржа викендов во спортскиот центар „Форца“, под покровителство на општина Карпош,...
19.01.2017 - 15:47
Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х учествуваше во визуелните ефекти на филмот Трипл екс: Враќањето на Ксандер Кејџ со Вин...
19.01.2017 - 15:04
Основачот и пејач на групата „Оејзис“, Лиам Галагер ќе го отвори овогодинешниот фестивал EXIT со настап на главната фестивалска бина на 6 јули,...
16.01.2017 - 13:52
Во среда, на 18 јануари со почеток од 11 часот во Македонската опера и балет ќе се одржи комеморација во чест на маестро Саша Николовски Ѓумар....
15.01.2017 - 22:05
Познатиот албански актер Сефедин Нуредини по долга и тешка болест. Нуредини беше првиот дипломиран студент Албанец на Академијата за уметности при...
15.01.2017 - 16:03
Италијанскиот електронски портал „Bombagiù“ го објави првиот дел од расказот „Малиот Немо во мундирот на Корто“ или „Океан од слики“ од Томислав...