28.01.2017 - 18:54
Претседателот на комисијата за годинешниот конкурс за финансирање на проекти од национален интерес за 2017 година од областа на литературата и...
28.01.2017 - 18:28
Дел од писателите гневни на годинешниот избор во програмата на Министерството за култура, кое според нив одобрило проекти и автори кои не ја...
25.01.2017 - 11:58
Со крводарителска акција, изложба на фотографии на Тоше и промоција на негова нова песна денеска во Спомен-куќата на Тоше Проески во Крушево ќе биде...
24.01.2017 - 15:27
Со крводарителска акција, изложба на фотографии на Тоше и промоција на негова нова песна утре во Спомен-куќата на Тоше Проески во Крушево ќе биде...
24.01.2017 - 13:36
Продуцентската компанија „Лукас филм” и холивудското студио „Волт Дизни” соопшти дека насловот на осмата епизода на филмскиот серијал „Војна на...
23.01.2017 - 12:06
Меморијален турнир во мал фудбал „Тоше Проески“ по осми пат се одржа викендов во спортскиот центар „Форца“, под покровителство на општина Карпош,...
19.01.2017 - 15:47
Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х учествуваше во визуелните ефекти на филмот Трипл екс: Враќањето на Ксандер Кејџ со Вин...
19.01.2017 - 15:04
Основачот и пејач на групата „Оејзис“, Лиам Галагер ќе го отвори овогодинешниот фестивал EXIT со настап на главната фестивалска бина на 6 јули,...