28.06.2017 - 15:47
По објавувањето на сторијата за бизнис релациите кои ги поврзуваат пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски и директорот на АД за стопанисување со...
28.06.2017 - 15:43
Празни болнички ходници и соби, затворени шалтери, испразнети хируршки сали. Оставена апаратура - некогашната воена болница која важеше за еден од...
28.06.2017 - 15:37
Африкански температури во Македонија. Синоптичарите предвидуваат дека во наредните денови во Македонија температурите ќе го надминат 40-оѕ степен....
28.06.2017 - 15:23
Ме разреши режимот на  Заев, комесарот  Хан и амбасадорите - обвинува  екс директор на Државниот архив Филип Петровски откако вчера на...
28.06.2017 - 15:18
До крајот на неделава, односно 30 јуни, кога истекува законскиот рок од 18 месеци во кои Специјалното јавно обвинителство може да поднесува...
28.06.2017 - 15:16
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, како првообвинет, Миле Јанакиески и Даниела Рангелова дојдоа во кривичниот суд на судење за случајот шамари...
28.06.2017 - 15:11
Собраниската комисија за европски прашања ја одржа првата седница на која свое обраќање имаше евроамбасадорот Самуел Жбогар и заменик-претседателот...
28.06.2017 - 15:03
Лидерите на ДУИ Али Ахмети и на Алијансата за Албанците Зијадин Села попладнево одржуваат состанок во хотелот Александар Палас. На средбата што ја...