23.10.2017 - 17:16
  ВМРО ДПМНЕ, Денот на македонската револуционерна борба го прослави во Штип. Говор пред членството одржа лидерот на партијата, Никола Груевски...
23.10.2017 - 17:11
Дали социјалните мрежи го заменија реалниот живот? Најновите податоци на статистичкиот веб сајт Интернет ворлд стат покаживаат дека 1,5 милиони...
23.10.2017 - 17:09
Владата прави комплетно нов закон за пушење. Пушењето ќе се дозволи секаде, освен во локалите каде се служи храна. Сепак, дали ќе се пуши во...
23.10.2017 - 17:07
По отстранувањето на политичките пречки од евроинтегративниот пат на Македонија, Владата очекува конкретни чекори од Европската унија за зацврстување...
23.10.2017 - 17:05
Горан Грујевски и Никола Бошкоски утре ќе се соочат со грчката правда оти се обиделе да ja измамат пасошката контола и да го напуштат ...
23.10.2017 - 16:25
Поголема нестабилна воздушна маса проследена со интензивен пороен дожд и грмежи во моментов има во Гевгелиско, Богданци и Валандово, соопшти Управата...
23.10.2017 - 13:29
Партиите ја продолжуваат со кампањата во пресрет на вториот круг од Локалните избори закажани за 29 октомври. СДСМ и коалицијата денеска се на средби...
23.10.2017 - 13:25
Заменик претседателот на владата задолжен за европски прашања Бујар Османи во рамките на работната посета на Париз, се сретна со министерката за...