20.10.2017 - 18:02
Фени индустри” доби нов сопственик -бугарската компанија „Енекод”, нема да оди во стечај и сите работници ќе останат со статусот што го имаа,...
20.10.2017 - 17:48
Поранешниот помошник министер во МВР, Ѓоко Поповски повеќе нема право на жалби на обвинението за „Триста“ кое му го поднесе СЈО. Обвинителниот акт е...
20.10.2017 - 17:45
Ова е возилото на општина Аеродром, кое вчера го возел екс градоначалникот  Ивица Коневски. Но, кога сообраќајната полиција го сопрела било...
20.10.2017 - 17:39
Разочарувањето од фудбалскиот резултат синоќа се претопи во хаос на скопски Бит пазар. Едно лице приведено и три лесно повредени е исходот од...
20.10.2017 - 17:34
Ниту еден од вкупно 46 приговори кои првично беа поднесени до Државната изборна комисија за првиот круг од локалните избори не беше прифатен....
20.10.2017 - 17:31
Рано утрово, Битола и официјално доби нов градоначалници – за прват со општината ќе раководи жена. Наташа Петровска го прими решението од Општинската...
20.10.2017 - 17:26
Мендух Тачи лично му кажал на Зоран Заев  дека може да смета на него брифира за тв 24 висок партиски функционри од СДСМ и од ДУИ . Истиот извор...
20.10.2017 - 17:22
Алесандар Василевски – Нинџа и Никола Митревски – Кољо биле логистиката во обидот за бегство на двајцата разузнавачи обвинети од СЈО, Горан Грујевски...