21.08.2017 - 12:07
По разрешувањето на државниот обвинител Марко Зврлевски, за пратениците од 18 август почна колективниот годишен одмор. Затоа што на 28 август е...
21.08.2017 - 10:36
Загинаа две лица на магистралниот пат Штип-Радовиш на излезот од штипското село Лакавица. Портпаролот на СВР-Штип Гордана Панајотова, информира дека...
21.08.2017 - 10:32
Неизвесно е дали грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕиас на крајот на месецот ќе ја посети Македонија. Грчките медиуми јавуваат дека...
21.08.2017 - 09:24
Една жена загина, а на деветгодишно девојче му е оперирана раката. Дваесет и седум патници се хоспитализирани, од кои четири се во критична состојба...
21.08.2017 - 09:20
Српскиот министер за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ денеска се очекува  да образложи зошто  персоналот на амбасадата на Србија во...
21.08.2017 - 09:16
Избирачкиот список за локалните избори кои треба да се одржат на 15 октомври годинава од денеска е на јавен увид. Во Избирачкиот список има 1.816.127...
21.08.2017 - 09:12
Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од пороен дожд и грмежи и со засилен ветер вдолж Повардарието и кон истокот....
21.08.2017 - 01:03
Едно лице им подлегнало на повредите што ги здоби во сообраќајката што се случи вечерва на патот Скопје - Велес, кога автобус се преврте неколку...