27.03.2013 - 16:20
Кандидатот за градоначалник на општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднина“ предводена од СДСМ, Андреј Жерновски нема да поднесува жалби до...
27.03.2013 - 16:15
Коалицијата „Заедно за Струга“ денеска на прес-конференција ги повика граѓаните на општина Струга во вториот изборен круг да ги надминат сите...
27.03.2013 - 15:36
Кандидатот за градоначалник на Град Скопје од коалицијата „Сојуз за иднината“, Јани Макрадули денеска им се заблагодари на граѓаните за поддршката...
27.03.2013 - 14:48
Цели три часа членовите на ДИК потрошија во кавги и натегања, дали да прифатат или да одбијат само еден од 373 те приговори на социјал-демократите....
27.03.2013 - 14:42
Без видливи траги од кочење, низ мала дупка на банкината, со голема брзина излетал новиот автомобил Мерцедес на сопственикот на Фокус Никола Младенов...
27.03.2013 - 14:28
Кандидатот за градоначалник на Струга од коалицијата „За подобра Македонија“ поддржан од СДСМ, Владимир Кочоски денеска им се заблагодари на...
27.03.2013 - 14:26
Градоначалниците и кандидати на ВМРО-ДПМНЕ за нов мандат на Град Скопје и на Општина Ѓорче Петров, Коце Трајановски и Сокол Митровски, денеска го...
27.03.2013 - 13:41
41 годишен прилепчанец вчера бил претепан од петмина насилници.    Според полицијата, бил претепан М.Д., претходно телефонски договорил...