20.10.2017 - 14:41
Кривичниот суд ги одбил жалбите на одбраната на обвинетиот во предметот на СЈО „Триста“ Ѓоко Поповски на одлуката на Судот со која е одобрен...
20.10.2017 - 13:56
Министерството за правда го подготвува барањето за екстрадиција и до крајот на денот ќе го испрати до Апелацискиот суд во Скопје. Според најавите од...
20.10.2017 - 13:37
Во полициската станица Бит пазар е извршен разговор со десет лица за синоќешниот инцидент на бул. „Крсте Мисирков“ во автобус на ЈСП бр.50....
20.10.2017 - 13:21
Три нови случаи на мали сипаници се регистрирани во текот на изминатата недела , со што вкупниот број заболени, заклучно со денеска е 17. Ова се...
20.10.2017 - 13:15
Владата денеска ќе ги достави апликациите на кандидатите за јавен обвинител до Советот на јавни обвинители кој треба да даде мислење. На конкурсот се...
20.10.2017 - 12:06
Кандидатот за градоначалник пак на општина Гази баба од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Тони Трајковски во трка за трет...
20.10.2017 - 12:00
Кандидатот за градоначалник на Кисела вода од редовите на СДСМ и коалицијата „За живот во Македонија“ Филип  Темелковски вети повеќе...
20.10.2017 - 10:43
Поранешниот началник на Петтата управа во МВР, Горан Грујевски и вработениот во УБК, Никола Бошкоски денеска ќе бидат изведени пред Судот во Солун,...