28.09.2012 - 15:59
Виничанец претепа тројца свои сограѓани. Дејан. М прво физички ги нападнал двајцата другари. Го запрел нивниот автомобил, а потоа насилно едно од...
28.09.2012 - 14:47
Кај уште едно лице лабараториски е потврдено присуство на западнонилска треска, соопшти Министерството за здравство.   Станува збор за дете на...
28.09.2012 - 14:13
Седумнаесет лекари-специјалисти, во рамки на Програмата на Министерството за здравство за дообучување соодветен специјалистички кадар од македонските...
28.09.2012 - 13:54
Министерот за правда Блерим Беџети изјави дека ќе бидат разгледани забелешките на Здружението на новинарите на Македонија и Синдикатот на новинарите...
28.09.2012 - 12:15
Штипјани по петти пат ги покануваат сите гурмани на „Пастрмајлијада 2012“, која почнува од денеска, а ќе трае до недела, кога ќе се заокружи уште...
28.09.2012 - 10:45
Шест лица се повредени, од кои три потешко, во судар на две возила, на магистралниот патен правец Гостивар - Кичево.   Сообрќајната несреќа се...
28.09.2012 - 10:06
Жените во Македонија 40 години го уживаат правото до абортус, како и правото на личен избор за прекин на несаканата бременост. Од 1972 година, со...
28.09.2012 - 09:18
Грчкиот министер за надворешни работи Димитрис Аврамопулос во своето обраќање пред Генералното собрание на Обединетите нации, ја обвини Македонија...