17.08.2012 - 12:36
Верувам дека развојот на добрососедските односи е од огромно значење. Довербата која што е изградена врз основа на конструктивни активности и...
17.08.2012 - 12:32
Граѓаните на Република Македонија да не се залажуваат дека во ЕУ некој ќе ги чека со широко отворени раце. Едноставно добивање азил воопшто не се...
17.08.2012 - 12:30
Се уште гори борова шума во Националниот парк „Јасен“ за чие гаснење се ангажирани два „Ер-трактора“, а активни се и пожарите во општините Чашка и...
17.08.2012 - 11:35
30 дневен притвор доби 45-годишен жител на кумановското село Лојане поради криумчарење мигранти. Пријавениот на 13 август со такси-возило дошол на...
17.08.2012 - 11:07
По повод 20-годишниот јубилеј на АРМ, претседателот и врховен командант Ѓорге Иванов донесе укази со кои постхумно се одликуваат со медал...
17.08.2012 - 10:22
65 годишен маж, чиј идентитет засега не е познат, утринава загина во железничка несреќа во Лисиче.   Според првичните полициски информации,...
17.08.2012 - 09:53
Македонските државјани повторно се меѓу најбројните баратели на азил во Швајцарија во месец јули, соопшти швајцарското Федерално биро за миграции....
17.08.2012 - 08:08
По повод одбележување на 18 Август - Денот на Армијата на Република Македонија, претседателот на државата и врховен командант Ѓорге Иванов денеска ќе...