19.12.2012 - 11:56
Чедомир Дамјановски, не се одзва на апелот на либерал демократите,и не поднесе оставка од функцијата во лустрациската комисија. Вели нема да ги...
19.12.2012 - 11:20
Министерот за здравство Никола Тодоров денеска напладне ќе се сретне со претставници од синдикатите за здравство.   На средбата се очекува да...
19.12.2012 - 10:24
Девојка се бори за живот откако настрадала во пожарот кој синоќа околу 22.30 часот избувнал во куќа на улицата Максуд Садик во скопската населба Чаир...
19.12.2012 - 08:57
Брус Џексон очекува на следниот самит на НАТО да има проширување со Црна Гора и, со малку среќа, и со Македонија.   Џексон, кој е долгогодишен...
19.12.2012 - 08:08
Власта и опозицијата повторно во обид да се најдат на половина пат за да се деблокира државната каса за 2013-та. На координацијата кај спикерот...
19.12.2012 - 08:06
Сојузот на борците од НОБ на протестен марш поради закажаното присилно иселување на Сојузот од просториите на Главниот одбор, лоциран во центарот на...
18.12.2012 - 21:08
Караниците меѓу власта и опозицијата на собраниската комисија за финансирање и буџет продолжија со нови конфликтни ситуации меѓу пратеникот на ВМРО...
18.12.2012 - 20:54
Ние ја цениме поддршката што ни ја дава Република Турција. Таа поддршка ќе биде корисна и има вредност бидејќи Република Македонија останува...