15.01.2018 - 14:58
Апелациониот суд Скопје, по одржаната затворена седница денеска донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвинетите и ги потврди...
15.01.2018 - 13:46
Посетата на генералниот секретар на НАТО на Македонија, Јенс Столтенберг е порака сама по себе. Тоа значи дека во изминатите шест месеци успеавме...
15.01.2018 - 13:38
Собранието  го изгласа законот за амнестија со кој им се намалува затворската казна на осудениците. Со овој закон се ослободуваат од издржување...
15.01.2018 - 12:43
Шефот на руската дипломатија, Сергеј Лавров денеска изјави дека руската федерација најверојатно ќе го признае кое било име на Македонија, кое ќе го...
15.01.2018 - 12:41
Апелационен суд ќе ја разгледува жалбата за продолжениот притвор на пратеникот од ВМРО ДПМНЕ, Крсто Мукоски. На него му беше продолжен притворот...
15.01.2018 - 12:32
Пратениците на денешната 30. собраниската седница со 61 глас „за“ и еден „воздржан“ го изгласаа Предлог-законот за ратификација на Договорот за...
15.01.2018 - 12:30
Никола Груевски, Амди Бајрам, пратениците, Астерикс и Обеликс, војниците од фалангата на Александар Македонски, рамо до рамо со оро и песна...
15.01.2018 - 12:06
Бугарија ја поддржува Македонија за членство во ЕУ и НАТО, истакна бугарскиот амбасадор во Скопје Иван Великов Петков пред Комисјата за европски...