20.03.2018 - 10:02
На првиот ден од пролетта времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со краткотраен дожд претпладне на планинските делови на исток и...
20.03.2018 - 09:59
Македонската академија на науките и уметностите денеска ќе одржи Редовно годишно собрание. Претседателот на МАНУ, академик Таки Фити, ќе поднесе...
20.03.2018 - 09:54
Владата на Република Македонија денеска ќе одржи тематска седница посветена на младински политики кои Владата ги имплементира и ќе ги имплементира во...
20.03.2018 - 09:50
Засилени се инспекциските контроли за безбедноста и квалитетот на јајцата пред велигденските празници. Покрај контролите на магацините, зајакнати...
20.03.2018 - 09:47
Одрон од земја изутрина од 7:05 часот го попречува нормалното одвивање на сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, во близина на село...
20.03.2018 - 09:30
Во Кривичниот суд за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Траекторија“ и „Триста“. На рочиштето за...
20.03.2018 - 09:23
Нацрт текст што ги содржи грчките предлози во целост и агенда за натамошна соработка бил испратен до Скопје, изјави за телевизијата ЕРТ шефот на...
20.03.2018 - 09:20
Не прифаќаме ниту Северна, ниту Јужна, ниту Источна, ниту Западна Македонија, затоа што Македонија е една и грчка, вели лидерот на Независни Грци и...