19.10.2017 - 12:29
Под влијание на влажен и студен воздушен бран од понеделник ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд, повремено пообилни. Од ноќта кон вторник...
19.10.2017 - 12:16
Серија земјотреси во Пехчево, Берово и околината. Земјотресите најсилно се почувствувани во Пехчево, Берово и околината. Најсилниот бил со магнитуда...
19.10.2017 - 11:56
Голем дел од критериумите за влез во ЕУ и НАТО се исполнети, Македонија има реални шанси да биде дел од Евроското семејство - велат дел од експертите...
19.10.2017 - 11:48
Штетите од поплавите  во скопскиот и тетовскиот регион  денеска ќе се разгледуваат на владина седница. Меѓу другото ќе биде  разгледан...
19.10.2017 - 11:30
Неколку здруженија на граѓани дел од иницијативата Предлог за итни демократски реформи до Уставниот суд ќе достави иницијатива за оценување на...
19.10.2017 - 10:46
Од поднесените приговори до ДИК ВМРО ДПМНЕ повлече три. Два од нив се однесуваат на Прилеп и еден на Скопје за повеќе избирачки места. Сооглед на...
19.10.2017 - 10:02
Николче Димитриевски кој беше приведен заедно со Оливер Ошаковски и Сашо Сенков, исто така доби 30 дневен притвор. По целодневно испрашување,...
19.10.2017 - 09:28
МВР се уште нема добиено официјална потврда од грчката полиција за апсењето на поранешните началници Горан Грујевски и Никола Бошковски во Солун....