Мој термин - Очи в очи - 14.02.2018

Тема: Цветковски од МРТВ пишман-аџија - Прво изјави дека нема да се кандидира, а потоа одлучил да ги доврши реформите

See video

Емисии

25.02.2018 - 21:58
Реформи во судството... Зошто Заев е на чело на Советот за очекуваната чистка на судиите - бизнисмени? Зошто делителите на правдата молчат пред налетот на граѓанското незадоволство? Кој и зошто ја игнорира меѓународната репутација Мирјана Лазарова - Трајковска? Кои се пораките до премиерот Заев дочекан во Берлин со државнички протокол?
24.02.2018 - 02:06
Го инспирираше ли празната фотелја на американскиот потпретседател Мајк Пенс, пратеникот Артан Груби па се истрча предвреме со детали околу најгорчливото прашање – спорот со името или пак Груби, како што му порача вицепремиерката Радмила Шеќеринска е „само премногу голем оптимист“... Што разговараше најдоверливиот соработник на Али Ахмети со преговарачот Метју Нимиц и во чие име Груби се сретна со медијаторот? Ќе го гласа ли мнозинството по инсистирање на ДУИ „на сила“ Законот за јазиците? Интервју со Артaн Груби, пратеник и претседател на собраниската комисија за европски прашања, како и член на ЦП на ДУИ и шеф на кабинет на Али Ахмети
23.02.2018 - 20:48
Интервју со министерката за образование и наука Рената Дескоска
23.02.2018 - 19:15
Тема: Грција го исполнува својот дел од спогодбата Заев - Ципрас преку неблокирање за членство во Јадранско - Јонската група