Се укинуваат казнените одредби за регулација на професијата по предлог на ЗНМ

22.11.2017 | 20:26
Прочитано: 658

Се укинуваат казнените одредби за регулација на професијата по предлог на Здружението на новинари на Македонија. Одлуката за бришење на измените во членот 61 во текот на вчерашната јавна дебата беше поздравена и од претседателот на ЗНМ Насер Селмани, кој јавно потенцираше дека е задоволен што е прифатена неговата забелешка.

Поради тоа, изненадува неговата денешна изјава во која тој повторно ја обвинува Владата дека со измените во Законот за АВМУ се обидува да ги контролира медиумите, соопшти Владата – се вели во владиното соопштение. 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.