28.09.2017 - 10:10
Хју Хефнер, легендарниот издавач на списанието „Плејбој“, почина вчера во неговиот дом во Лос Анџелес на 91 годишна возраст. Хефнер го основа „...
27.09.2017 - 10:23
Американскиот рок бенд Аеросмит објави дека ја прекинува турнејата во Јужна Америка, бидејќи фронтменот на групата Стивен Тајлер (69) има здравствени...
20.09.2017 - 11:35
Аукциската куќа во Лондон, Кристис, за првпат организира наддавање со лични предмети на славната глумица, манекенка и хуманитарка, Одри Хепберн. На...
10.09.2017 - 19:48
Пред налетот на опасниот ураган Ирма, спас морал да побара и познатиот британски милијардер Ричард Бренсон, кој од застрашувачката непогодба, која го...
09.09.2017 - 23:01
Филмот на мексиканскиот режисер Гуљермо дел Торо „Облик на водата“ вечерва освои „Златен лав“ на Венецијанскиот филмски фестивал. - Доколку останете...
09.09.2017 - 01:12
Актерот познат ширум териториите на некогашна Југославија, Љубиша Самарџиќ почина вчера на 81 година. Актерот беше на операција на тумор на мозокот,...
30.08.2017 - 11:26
На островот Лидо во Венеција вечерва започнува 74-то издание на најстариот филмски фестивал во светот, Венецијанскиот филмски фестивал, којшто ќе...
28.08.2017 - 12:34
На доделувањето на престижните музички награди MTV Video Music Awards што се одржа вчера во Лос Анџеелс, најважните награди ги освоија британскиот...