13.09.2012 - 14:02
Премиерот на Стрбија Ивица Дачиќ кој во својство на министер за внатрешни работи престојува во Сараево на Конференција за сигурноста на Балканот, се...
13.09.2012 - 12:10
Еден од попознатите агенти 007, Роџер Мур во приватниот живот по се изгледа не наликува многу на тајниот агент Џемс Бонд.   Гостувајќи во...
13.09.2012 - 10:46
Ангелот на Викторија Сикрет, Адриана Лима по втор пат стана мајка и на свет ја донесе втората ќеркичка која го доби името Сиена. 31 годишниот...
12.09.2012 - 10:12
Поп дивата Бијонси, која неодамна стана мајка изјави дека ужива во таа улога и во грижата за своето дете.   Убавата пејачка неодамна гостуваше...
10.09.2012 - 13:28
Поранешната европска шампионка во гимнастика, Романката Флоареа Флорика Леонида ги наполни таблоидите кои наголемо пишуваат за скандалот поврзан со...
10.09.2012 - 10:33
Пејачката Адел со својот успешен албум „21“ урна седум досегашни светски рекорди. Таа е прва пејачка, прва британска музичка ѕвезда и прв изведувач,...
07.09.2012 - 12:02
Актерката Анџелина Џоли одлучи правдата да ја побара на суд и да се одбрани од оние кои сметаат дека нејзиниот филм „Во земјата на крв и...
07.09.2012 - 11:18
Актерката Кејти Холмс (33) која неодамна се разведе од Том Круз после пет години брак, потпиша договор со козметичката фирма на Боби Браун.  ...