16.08.2012 - 08:07
На денешен ден пред 35 години почина легендарниот американски музичар, кралот на рокенролот Елвис Присли.    Тој е роден во Тупела, во...
15.08.2012 - 13:11
На двајцата француски фудбалери Франк Рибери и Карим Бензема ќе им се суди заради секс со малолетна проститутка.   Малолетничката Заја денес,...
14.08.2012 - 09:34
Најуспешниот олимпиец на сите времиња, Американецот Мајкл Фелпс се појави во најновата кампања на францускиот моден бренд „Луј Витон“.  ...
14.08.2012 - 08:38
Полицијата во Санкт Петерсбург покренала истрага против Мадона за кршење на законот со кој е забрането јавно пропагирање на хомосексуалноста. Анти-...
14.08.2012 - 08:29
На 90-годишна возраст во Њујорк почина Хелен Гарли Браун, главен уредник на Космополитен. Почина по куса хоспитализација, јавуваат американски...
13.08.2012 - 09:46
Том Круз максимално се труди да го поправи својот медиумски имиџ за да може да се бори за старателството над својата ќерка Сури.    На...
13.08.2012 - 08:53
Американската актерка Џенифер Анистон се мажи за своето момче, актерот и сценарист Џастин Тероукс.   Џастин Тероукс имал неверојатна роденденска...
12.08.2012 - 21:08
Набрзо откако ја прекина врската со дечкото Омар Киамие, Тамара Еклстоун доби нов додворувач. Станува збор за холивудскиот заводник Мел Гибсон со кој...