02.03.2017 - 11:43
Американската филмска академија задолжена за организацијата на „Оскарите“, соопшти дека двајца службеници на фирмата ПвЦ, кои се одговорни за...
01.03.2017 - 00:15
„PricewaterhouseCoopers“ е компанијата што ја направи историската збрка на доделувањето на Оскарите, кога Ворен Бити го прочита погрешниот победник...
28.02.2017 - 12:19
Пејачот Џастин Тимберлејк (36) и актерката Џесика Бил (34) се пожалија на одгледувањето на двегодишниот син Сајлас Рендал. „Расте и одлично напредува...
27.02.2017 - 21:16
Екстравагантниот и елегантен Џастин Тимберлејк ја  на почетокот на гламурозните Оскари ја  размрда публиката со хитот „Can't stop the...
27.02.2017 - 07:20
Филмот „Ла ла Ленд“ со шест Оскари не успеа да се закити и со Оскар за најдобар филм и тоа поради грешката на Ворен Бити. Дури и публиката не...
26.02.2017 - 19:36
Добитникот на Еми наградата Еми, актерот Бил Пакстон, почина денеска од компликациите од операција на срцето. Актерот кој оствари низа успешни...
26.02.2017 - 12:04
Најгламурозната церемонија на доделување награди во светот вечерва во 01 часот по полноќ, ќе се одржи во театарот Долби во Холивуд, а водител ќе биде...
25.02.2017 - 20:48
Документарниот филм „Америка на Хилари: Тајната историја на Демократската партија“ на режисерот Динеш Д’Соуза ја освои наградата „Златна малина“ за...