21.07.2017 - 19:13
Познатиот српски пејач Предраг Гојковиќ почина на 85. годишна возраст. Сопствениот на првата златна плоча во бивша Југославија, човекот кој знаеше...
20.07.2017 - 23:58
Фронтменот на бендот „Линкин парк“, Честер Бенингтон изврши самоубиство, јавува порталот TMZ. Пејачот е пронајден обесен во својот стан во Лос...
10.07.2017 - 12:44
Новиот „Спајдермен“ ги надмина очекувањата, картите распродадени до последното столче во кино салите. Британскиот глумец Том Холанд и новиот филм за...
04.07.2017 - 10:46
Американската глумица Стиви Рајан (33) почина откако, како што пишуваат американските медиуми, извршила самоубиство. Полицијата во Лос Анџелес...
03.07.2017 - 10:32
Американскиот актер Роберт Дауни Џуниор, кој последниве неколку години е најпознат по својата улога на супер-херојот Ајронмен (Железниот Човек) во...
20.06.2017 - 10:12
Познатиот словенечки глумец Гашпер Тич (44) е пронајден убиен во неговиот стан во центарот на Љубљана, јавија љубљанските медиуми. За убиството е...
17.06.2017 - 12:51
Американскиот режисер Џон Ејвилдсен, добитникот на Оскар за режирање на филмот „Роки“, почина на 81- годишна возраст, јавија американските медиуми....
15.06.2017 - 09:39
Списанието Форбс објави листа на 100 најбогати ѕвезди во 2017 година.  Предвид ги земале сите тие кои спаѓаат под категоријата „celebrity” т.е....