10.06.2017 - 18:57
Американскиот глумец Адам Вест, добро познат по главната улога во првите екранизирани верзии на приказната за Бетмен емитувани во текот на 60-те...
02.06.2017 - 11:41
На патот Чачак – Белград, се движело возило со марка „Мерцедес“ со кој управувал Вичентије Савиќ (67). Нешто подоцна истото излетало од патот. Во...
29.05.2017 - 10:45
Едно од најголемите светски музички имиња, Стинг, на 15 октомври годинава ќе одржи концерт во Скопје во арената „Борис Трајковски“. Концертот се...
28.05.2017 - 23:02
Шведската, сатира за светот на уметноста „Плоштадот” вечерва ја освои главната награда на Канскиот филмски фестивал, Златната палма.   Софија...
28.05.2017 - 11:58
Познатиот рок музичар Грег Алман почина денеска на 69-годишна возраст во својот дом во градот Савана, во американската држава Џорџија, соопшти...
23.05.2017 - 16:34
Британскиот актер сер Роџер  Мур почина на 89 годишна возраст. Актерот ја загуби битката со ракот. Светот го запозна Мур  по својата улога...
17.05.2017 - 14:34
Пејачката Кејти Пери го примовираше спотот за песната „Bon appetit”, кој крена голема прашина, бидејќи дел од јавноста оцени дека со него таа...
14.05.2017 - 00:36
Со освоени поени 758 поени, Салвадор Собрал претставникот на Португалија е победник на годинешното 62 издание на Евровизија. Ова е прва победа за...