13.02.2017 - 06:50
Адел триумфираше на 59тото издание на Греми наградите кое се одржа во „Стејплс“ центарот во Лос Анџелес. Таа ги освои наградите за најдобра песна,...
13.02.2017 - 05:06
Помина една година откако замина во легендите. Дејвид Боуви постхумно освои пет Греми награди во категориите: Најдобра рок изведба, најдобра рок...
12.02.2017 - 23:08
Седумкратниот добитник на Греми наградите, џез музичарот Ал Жеро почина на 76годишна возраст. Музичарот бил примен во болницата во Лос Анџелес поради...
12.02.2017 - 19:58
Актерот Том Круз (54) веќе одреден период се гледа со мистериозна жена, чиј идентитет не се соопштува во јавноста, а која ја запознал на снимање филм...
12.02.2017 - 02:43
Франческо Габани со песната „Љубов на прв поглед“ е победник на годинешното издание на фестивалот Сан Ремо. Тој со песната „“ освои бодови со што ја...
11.02.2017 - 20:17
Анџелина Џоли речиси две децении е блиска пријателка со актерот и музичарот Џаред Лето, но изгледа нивното пријателство по разводот на актерката со...
11.02.2017 - 11:02
Со изведба на 16 песни, вечер завесата ќе се спушти на 67то издание на фестивалот на италијанската канцона Сан Ремо. Фестивалот поради својата голема...
10.02.2017 - 23:02
Холивудскиот актер Кијану Ривс беше специјален гостин на 67то издание на фестивалот „Сан Ремо“ кое годинава се одржува од 7 до 11 февруари. Кијану...