07.03.2017 - 20:46
Нетфликс плати 120 милиони долари за правата за новиот филм на Мартин Скорсезе, „Ирец", со што го надмина Парамаунт и понудата од 100 милиони долари...
07.03.2017 - 16:42
Пејачот Џорџ Мајкл починал од хронична болест на срцевиот мускул, соопштија денес истражителите.   „Потврдена е природна смрт, лицето боледувало...
07.03.2017 - 12:40
За потребите на серијата „Големи мали лаги“, глумицата Никол Кидман се појавува топлес, но и покажа како се самозадоволува.  Иако е на прагот на...
06.03.2017 - 16:06
Кон крајот на минтата недела Хрватска ја промовираше песната што ќе ја претставува земјата на овогодшниот Избор за песна на Евровизија, што ќе се...
05.03.2017 - 14:03
За својата вила со девет спални соби, 12 бањи и огромен базен славната актерка и танчерка Џенифер Лопез во 2015 година бараше 17 милиони долари, а...
04.03.2017 - 14:29
Актерката Тори Спелинг (43) петти пат стана мајка.  Момчето го доби името Бо (Beau), што значи „убав“. Спелинг и нејзиниот сопруг Дим Мекдермот...
02.03.2017 - 11:43
Американската филмска академија задолжена за организацијата на „Оскарите“, соопшти дека двајца службеници на фирмата ПвЦ, кои се одговорни за...
01.03.2017 - 00:15
„PricewaterhouseCoopers“ е компанијата што ја направи историската збрка на доделувањето на Оскарите, кога Ворен Бити го прочита погрешниот победник...