02.10.2017 - 09:53
Поранешната американска рагби ѕвезда О Џеј Симпсон викендов е пуштен на слобода по девет години минати в затвор. Тој во 2007 година беше осуден за...
29.09.2017 - 11:49
Американската глумица Џулија Луис-Драјфус вчера и соопшти на јавноста дека боледува од рак на дојките. „Една од осум жени добиваат рак. Денес јас сум...
28.09.2017 - 17:35
Легендарниот основач на „Плејбој“ Хју Хефнер, кој почина на 91 оставил аманет да биде погребан покрај неговата прва ѕвезда на магазинот Плејбој,...
28.09.2017 - 09:10
Хју Хефнер, легендарниот издавач на списанието „Плејбој“, почина вчера во неговиот дом во Лос Анџелес на 91 годишна возраст. Хефнер го основа „...
27.09.2017 - 09:23
Американскиот рок бенд Аеросмит објави дека ја прекинува турнејата во Јужна Америка, бидејќи фронтменот на групата Стивен Тајлер (69) има здравствени...
20.09.2017 - 10:35
Аукциската куќа во Лондон, Кристис, за првпат организира наддавање со лични предмети на славната глумица, манекенка и хуманитарка, Одри Хепберн. На...
10.09.2017 - 18:48
Пред налетот на опасниот ураган Ирма, спас морал да побара и познатиот британски милијардер Ричард Бренсон, кој од застрашувачката непогодба, која го...
09.09.2017 - 22:01
Филмот на мексиканскиот режисер Гуљермо дел Торо „Облик на водата“ вечерва освои „Златен лав“ на Венецијанскиот филмски фестивал. - Доколку останете...