22.02.2017 - 10:45
Некогашните членови на култниот бенд „Битлси“, Пол Макартни и Ринго Стар по седум години повторно ги здружија силите и ќе работат на заеднички...
20.02.2017 - 18:46
Американскиот актер Ворен Фрост, кој го глумеше ликот на лекарот Вил Хејворд во познатата серија „Твин Пикс“ почина во 91-та година, јавија свестките...
19.02.2017 - 12:19
Унгарскиот филм „За телото и душата“ во режија на Илидике Енједи ја освои Златната мечка на Берлинскиот филмски фестивал. Љубовната приказна е...
16.02.2017 - 11:59
Американскиот рок бенд Ганс-ен-Роузес, кои се наоѓаат на турнеја во Австралија, беше исвиркан од своите 70.000 фанови во Мелбурн, откако прво...
15.02.2017 - 11:35
Холивудскиот глумец Харисон Форд за малку не предизвикал авионска несреќа откако со својот авион слетал на местото на еден патнички авион, по...
14.02.2017 - 12:52
Американскиот рапер, Кање Вест првиот нервен слом го доживеа кон крајот на минатата година откако помина неколку денови во болница. Сега, со месеци...
13.02.2017 - 06:50
Адел триумфираше на 59тото издание на Греми наградите кое се одржа во „Стејплс“ центарот во Лос Анџелес. Таа ги освои наградите за најдобра песна,...
13.02.2017 - 05:06
Помина една година откако замина во легендите. Дејвид Боуви постхумно освои пет Греми награди во категориите: Најдобра рок изведба, најдобра рок...