29.12.2016 - 10:33
Холивудската филмска легенда Деби Рејнолдс (84) почина синоќа во Лос Анџелес, само еден ден по ненадејната смрт на нејзината ќерка, актерката Кери...
28.12.2016 - 11:39
Оливер Принц фон Анхалт, посвоениот син на актерката За За Габор од нејзиниот деветти сопруг Фредерик Принц фон Анхалт, загина во сообраќајка само...
27.12.2016 - 11:33
Фади Фаваз, фризерот на Џорџ Мајкл, кој воедно беше и негов љубовен партнер, вчера на социјалните мрежи објави дека тој прв го пронашол безживотното...
26.12.2016 - 12:36
Британската поп ѕвезда Џорџ Мајкл почина од срцева слабост, изјави денеска неговиот менаџер Мајкл Липман. Пред таа изјава, лондонската полиција ја...
26.12.2016 - 11:22
Песната "Last Christmas" која ги обележува божикните празници низ целиот свет, доби посебно значење бидејќи нејзиниот коавтор и музичката легенда,...
22.12.2016 - 10:32
Осум години по „Фантастичниот господин Фокс", Вес Андерсон се враќа кон животните со неговиот нов анимиран филм, посветен на кучињата, пишува „...
22.12.2016 - 01:47
Француската филмска актерка Мишел Морган е родена на 29 .2. 1920 година во предградие во западниот дел на Париз. На 15-годишна возраст, решена да...
19.12.2016 - 01:14
На 99 години, од срцев удар, вчера почина холивудската актерка со унгарско потекло За За Габор. Родена е 1917 години во Будимпешта, а во 1936...