07.02.2017 - 12:01
Џенифер Греј стекна светска слава со главната женска улога во филмот „Валкан танц“, но според вкупниот филмски опус на оваа актерка, нејзината...
07.02.2017 - 11:26
Британскиот „Блек Сабат“, група која важи за творец на хеви металот, во Бирмингем го оддржа својот последен концерт, јави Би-Би-Си. Пејачот Ози...
02.02.2017 - 11:03
Американската пејачка Бијонсе Ноулс - Картер и нејзиниот сопруг Џеј Зи, објавија на Инстаграм, дека сакаат со своите фанови да ја споделат нивната...
31.01.2017 - 12:41
Цел свет во 2005 на големиот екран ги виде првите искри што ја разгореа љубовта помеѓу Бред Пит и Анџелина Џоли, во филмот „Господин и госпоѓа Смит...
30.01.2017 - 14:17
Шпанскиот актер Антонио Бандерас итно е префрлен во болница поради проблеми со срцето.  Како што пишува „Сан“, на педесетгодишниот актер му се...
28.01.2017 - 05:23
Џон Хурт, холивудката легенда, познат по улогите во филмовите „Господар на прстените“, „Хелбој“, „Хари Потер и Каменот на мудроста“, „Полноќен...
27.01.2017 - 16:49
Кејт Mидлтон никогаш не оди на ниедно доделување награди, ниту на филмскитe, ниту нa тeлeвизискитe, ниту пак нa мyзичкитe. Пpичинaтa зa тоа e...
26.01.2017 - 00:28
Актерката Мари Тајлер Мур која е позната по шоу програмите почина во 80-та година. Тажната вест ја соопшти нејзиниот издавач.   Мери боледуваше...