22.10.2017 - 16:52
Кризата на Вардар во Лига Европа, како да се преслика и во домашното првенство. Шампионот попладнево загуби на гости кај Победа, овозможувајќи ѝ на...
22.10.2017 - 15:52
По пауза од седум години денеска во Скопје првпат се одржаа кружните трки, но засенети се од еден голем инцидент. На седмиот круг од трката,...
21.10.2017 - 20:57
Eвропските шампиони, ракометарите на Вардар, остануваат неприкосновени и во регионалното СЕХА друштво. Шест победи, по шест натпревари. Славеа кај...
21.10.2017 - 19:08
Европските вицешампионки, ракометарките на Вардар, од натпревар во натпревар носат јасна порака во Лигата на шампионките. Титулата оваа година, по...
21.10.2017 - 17:41
Денеска и утре во Скопје се организираат и одржуваат автомобилски кружни трки. Во периодот од 8 часот наутро до 16 часот, беше затворен за сообраќај...
21.10.2017 - 17:38
Раководството на Барселона ќе му понуди договор на неопределено време на својот најдобар фудбалер Лионел Меси, соопшти извршниот директор на клубот...
20.10.2017 - 20:49
Викендов во Скопје ќе се вози кружна авто-трка. По подолг период, љубителите на авто-трките ќе имаат можност да уживаат. Тренингот ќе се вози утре од...
20.10.2017 - 12:19
Изминатата вечер во НБА лигата се одиграа три натпревари. Со победи стартуваа Оклахома. ЛА Клиперс и Торонто. Кошаркарите на Оклахома со триумф пред...