26.02.2017 - 20:58
Шкендија нема лек за Вардар оваа сезона. По оние 3-0 и 2-0, избраниците на Гоце Седлоски по трет пат беа подобри од тетовци, овој пат на Телеком...
26.02.2017 - 20:32
Екипата на Манчестер Јунајтед е освојувач на англискиот фудбалски Лига Куп. Во финалето одиграно попладнево на „Вембли“ во Лондон Манчестер Јунајтед...
26.02.2017 - 13:17
Актуелниот шампион во кошаркарската НБА лига го забележа 17-тиот сезонски пораз и тоа пред домашните навивачи. Во отсуство на главната алка на „...
26.02.2017 - 12:33
Денешното 24. коло од шпанската Примера ќе биде во знакот на мега дербито меѓу екипите на Атлетико Мадрид и Барселона. Каталонците ќе имаат тешка...
25.02.2017 - 22:56
По светското првенство во Сент Мориц, алпските скијачи повторно и се вратија на агендата на светскиот куп. Мажите скијаа спуст во Квитфјел, а...
25.02.2017 - 22:52
Филип Милошевски и во наредните четири години ќе биде прв оперативец во ракометната федерација на Македонија. На официјалната интернет-страница,...
25.02.2017 - 22:48
Меѓу десетте двојки од минатата ноќ најзвучен беше западното дерби меѓу Сан Антонио и Лос Анџелес Клиперс, кое го добија спарс со 105:97, иако беа...
25.02.2017 - 22:42
Вардарци одново брилјираа во лигата на шампионите, овој пат за победа над Целје, со 35:30. Без многу да се потрошат и со контролирана предност во...