12.08.2017 - 19:02
Тринаесет пливачи од шест земји денеска ги брануваа водите на Охридското езеро како дел од првиот 10 - километарски меѓународен олимписки маратон...
12.08.2017 - 12:09
За прв пат дуелот меѓу црвено-црните екипи од Тетово и во Скопје е во сенка на нивните меѓународни настапи, поточно во плејофот на лигата на Европа....
12.08.2017 - 11:02
Кошаркарската репрезентација на Македонија е пред голем испит. Црвено-жолтите ќе мораат да забележат победа најмалку во вечерашниот дуел против...
12.08.2017 - 10:58
На тенискиот Мастер турнир во Монтреал познати се двојките за полуфиналето. Швајцарецот Роџер Федерер ќе игра против Робин Хасе, додека Денис...
11.08.2017 - 12:51
Главниот финансиер на ФК Вардар, РК Вардар и ЖРК Вардар Сергеј Самсоненко во писмо до јавноста најавува дека ова ќе биде неговата последна сезона во...
09.08.2017 - 14:05
Кошаркарската федерација на Косово е казнета со 1.000 евра поради исвиркувањето на македонската химна пред почетокот на натпреварот од...
09.08.2017 - 12:30
Европската фудбалска федерација (УЕФА) со пофални зборови на својот твитер канал изрази воодушевување од организацијата. Натпреварот и се што беше...
08.08.2017 - 23:09
Додека црвените ѓаволи и кралевите си ги мереа  силите под рефлекторите на скопскиот стадион, кафулињата во центарот на градот исполнети до...