18.05.2017 - 21:08
Македонската репрезетација за фудбалери до 16 години претрпе пораз од Азербејџан на втората контролна средба, одиграна денеска на тренинг-центарот „...
18.05.2017 - 18:30
Словенечкиот одбојкарски стратег, Драгутин Балтиќ, ќе биде нов предводник на одборјкарската репрезентација на Макeдонија.   „За селектор во...
18.05.2017 - 12:28
Одлуката за шампионот на Шпанија ќе падне дури во последното коло на Примера во недела навечер. Во очите на светската јавност ќе биде пресметката на...
18.05.2017 - 12:23
Актуелниот НБА шампион, Кливленд без проблеми поведе со 1-0 во финалната серија на Истокот. На првата пресметка во Бостон го совладаа домаќинот...
18.05.2017 - 12:21
Фудбалерите на Монако ја потврдија осмата шампионска титула во Франција, прва по пауза од 17 години.  На „Луј Втори“ во претпоследното коло...
17.05.2017 - 21:11
Битолски Пелистер е новиот освојувач на фудбалскиот Куп на Македонија откако попладнево во финалето кое се одигра на стадионот „Младост“ во Струмица...
16.05.2017 - 13:55
Премиерлигашот Ливерпул на бразилскиот фудбалски клуб Гремио му понуди сума од 30 милиони евра за новиот Роналдињо, како што го нарекуваат напаѓчот...
16.05.2017 - 13:51
По драматичната прва пресметка во финалето на кошаркарскиот плејоф, вечерва во салата „Борис Трајковски“ се игра вториот натпревар помеѓу Карпош...