08.08.2017 - 22:53
Полицијата приведе вкупно 12 лица, од кои седум странски државјани и петмина Македонски. Поради нелегално препродавање на карти за натпреварот од...
08.08.2017 - 22:51
Реал Мадрид натпреварот за трофејот од Суперкупот го почна без главната ѕвезда Кристијано Роналдо. Тој сепак остана на клупата за резерви, затоа што...
08.08.2017 - 20:26
Со навивачки песни, возбудени и со големи очекувања иако помалубројни од навивачите на Манчестер, фановите на кралскиот тим ќе навиваат за победа на...
08.08.2017 - 19:47
Двајца Англичани препродавале карти на Украинци, но и едните и другите завршиле во полициската станица Карпош во 17:40 часот, поради недозволеното...
08.08.2017 - 12:50
Полека се привршуваат и последните детали пред вечерашниот меч меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед во рамките од УЕФА Супер купот. Строгите правила...
08.08.2017 - 10:02
Скопје денеска ќе биде во фокусот на вниманието не само на европската, туку и на целокупната светска фудбалска јавност. Главниот град на Република...
07.08.2017 - 21:36
Полицијата привела 41-годишен скопјанец - препродавач на билети за супер купот. Тој нудел, рекламирал и се обидел преку интернет огласувачите да...
07.08.2017 - 19:17
Шпанскиот фудбалски гигант Барселона доаѓа во Охрид. Од 21 до 27 август на терените на СРЦ Билјанини извори ќе престојува кампот на Школата за фудбал...