28.12.2017 - 10:45
По поразот од Голден Стејт, вицепрвакот Кливленд падна и на гостувањето кај Сакраменто со 109-95. Ветеранот Винс Картер уште еднаш потврди дека...
27.12.2017 - 10:44
Ракометарот на Вардар и македонски репрезентативец Стојанче Стоилов е избран за спортист на Македонија за 2017 година. Тој со својата екипа оваа...
26.12.2017 - 10:40
Божиќната програма во НБА-лигата секогаш е атрактивна и возбудлива, така беше и синоќа, кога се сретнаа финалистите од минатата сезона, Голден стејт...
25.12.2017 - 23:41
Божикните празници во САД, секогаш се збогатени со квалитетни спортски настани, а особено тоа важи кога во прашање е најсилната светска кошаркарска...
25.12.2017 - 23:38
МЗТ Скопје Аеродром очекувано забележа победа над АВ Охрид во заостанатиот меч од 10.коло во Првата македонска кошаркарска лига. На средбата...
25.12.2017 - 10:47
Денеска ќе се одигра заостанатиот натпревар од 10.коло меѓу МЗТ Скопје и Охрид, по кој ќе се заокружи полу-сезоната во домашното најсилно кошаркарско...
25.12.2017 - 10:41
Денеска на официјалниот собир во хотел „Александар Палас“ (16.30ч.) би требало да се појават 19 од 21 ракометар кои беа на скратениот список на Раул...
24.12.2017 - 20:50
Македонскиот интернационалец Адис Јаховиќ ќе ја заврши 2017 година на делба на првото место меѓу стрелците во турското првенство. Погоди на тешкото...