20.10.2012 - 16:37
Фудбалерите на Ренова попладнево во Тетово ја совладаа Брегалница од Штип со 2:0, во натпревар со кој беше отворено 10.коло од македонскиот фудбалски...
20.10.2012 - 11:01
Јувентус го пречекува Наполи во дуелот на двете првопласирани екипи на табелата во Италијанското фудбалско првенство. Воедно ова ќе биде меч...
20.10.2012 - 10:33
Екипата на Ренова денеска во Тетово со почеток од 14 часот ќе ја пречека Брегалница во натпревар со кој ќе започне 10.коло од македонскиот фудбалски...
20.10.2012 - 10:28
Лидерот на табелата во регионалната кошаркарска АБА лига, тимот на Игокеа ја постигна и петтата победа во 5.коло во кое македонскиот шампион МЗТ...
20.10.2012 - 10:24
На првиот натпревар од 8.коло на Бундес лигата одигран синоќа беа постигнати дури шест голови. Хофенхајм и Гројтер Фурт одиграа 3:3, притоа и двете...
20.10.2012 - 10:21
Ланскиот шампион на Франција Лил синоќа остана непоразен на гостувањето во Бордо, откако постигна гол во последната минута. Домашниот тим Бордо...
20.10.2012 - 10:16
Македонскиот ракометен шампион Металург вечерва во рамките на 4. коло од Лигата на шампионите од Ц групата ја пречекува екипата на Санкт Петерсбург...
19.10.2012 - 10:16
Екипата на романскиот шампион Констанца ја постигна првата победа оваа сезона во Лигата на шампионите откако синоќа го победи Цеље со 22:17. Во...