07.02.2017 - 10:50
Квотербекот на Њу Игланд, Том Брејди нема да ја заврши кариерата, иако тоа од него го побарала неговата сопруга и позната светска манекенка Жизел. „...
06.02.2017 - 14:56
По серијата на Карпош Соколи, ритам фаќа и МЗТ Скопје во АБА лигата, а тоа го потврди со фантастичната победа на гостувањето во Љубљана, синоќа...
06.02.2017 - 14:40
Првпат по 15 години Камерун е прогласен за фудбалски шампион на Африка. Во финалето на купот на нациите, во Буркина Фасо, Камерунците правеа пресврт...
06.02.2017 - 14:36
Њу ингланд патриотс победија во популарниот Супербоул со 34:28 против Атланта Фалконс, во натпревар кој доби историска димензија. Патриотс делуваа...
06.02.2017 - 14:31
Супербоулот е светост во Соединетите американски држави, па затоа и програмата во НБА беше ограничена на само три натпревари. Во нив се издвои Расел...
06.02.2017 - 14:25
Ракометарите на Вардар  и математички го обезбедија првото место во основната фаза од СЕХА-лигата благодарение на победата против горење. Синоќа...
06.02.2017 - 14:18
Победата на ЖРК Вардар против Мец од саботата беше доволно вредна самата по себе, но не е на одмет тоа што утрово доби уште едно признание. Амандин...
06.02.2017 - 14:15
Сениорската фудбалска репрезентација на Македонија закажа пријателски натпревар против Белорусија, на 28 март, во 18 часот, на најголемиот стадион во...