30.09.2017 - 19:30
Шкендија доминираше во 9. коло од Првата фудбалска лига на Македонија и тоа на едно од потешките гостувања, во Битола. Го совлада Пелистер со 3-1...
29.09.2017 - 22:50
Со целосно изменет состав, претежно македонски кошаркари, МЗТ Скопје му се спротистави на Партизан во „Јане Сандански“, а со квалитетна и пожртвувана...
29.09.2017 - 21:17
Ракометарите на Вардар по седум победи едноподруго во Лигата на шампионите, пет од минатата и две од новата сезона, веќе в недела против Загреб имаат...
29.09.2017 - 21:14
Аргентинскиот фудбалер, Серхио Агуеро доживеа сообраќајна несреќа во Холандија, возејќи се во такси на пат кон Аеродромот во Аместрдам. Несреќата се...
29.09.2017 - 09:56
Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје вечер ја отвора сезоната во АБА лигата со домашен меч против белградски Партизан. Во, за нив, шестата...
28.09.2017 - 21:13
Македонскиот шампион Вардар го претрпе и вториот пораз во Лига Европа. На вечерашното гостување во Норвешка, домаќинот со 3-1 ја потврди...
28.09.2017 - 13:32
По контролниот турнир во Турција, Женската Ракометна Репрезентација вечерва ќе го одигра и првиот натпревар во квалификациите за ЕП 2018 во Франција...
28.09.2017 - 13:30
Македонскиот фудбалски првак Вардар вечерва на стадионот „Леркендал“ во Торндхајм против Розенборг ќе го одигра вториот натпревар во Лига Европа. „...