06.06.2017 - 12:16
Организаторот на играта на Вардар, Лука Циндрќ, по слетувањето во Скопје изјави дека освоената титула европски шампион претставува огромен успех за...
06.06.2017 - 11:18
Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, донесе одлука да ги одликува членовите на ракометниот клуб Вардар со „Медал за заслуги за...
06.06.2017 - 10:39
Македонија веќе два дена живее во жестока славеничка еуфорија. А, по историскиот успех со Вардар, селекторот Раул Гонзалез, веднаш се посвети и...
06.06.2017 - 09:42
Денеска на плоштадот „Македонија“ ќе биде организиран пречек на ракометарите на  „Вардар“, по освоената титула во Европската лига на шампиони...
04.06.2017 - 19:47
Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацуски ПСЖ ја донесе првата клубска шампионска титула  во машки ракомет во...
04.06.2017 - 10:39
Во својот дебитантски настап на завршниот турнир од Лигата на шампионите, ракометарите на Вардар попладне ќе имаат шанса на Македонија да и го...
04.06.2017 - 09:20
Реал Мадрид ја одбрани титула во фудбалската Лига на шампиони и стана првиот тим кој успеал во тоа. Во синоќешното финале на стадионот „Милениум“ во...
03.06.2017 - 19:54
Ракометарите на Вардар ќе се борат за шампионскиот трофеј на завршниот „фајнал фор“ турнир од Лигата на шампионите што се одржува во Келн, откако...