22.09.2012 - 11:52
Во близина на гостиварското село Чегране изутрината беше означен почетокот на првиот „Гостивар Параглајдинг Куп 2012“. На дводневниот натпревар...
22.09.2012 - 09:34
Ракометарките на македонскиот шампион ЖРК Металург денеска во Трондхајм, Норвешка, го играат полуфиналето од квалификационата група 2 против...
22.09.2012 - 08:52
Шампионот на регионалната СЕХА лига Вардар Про денеска во рамките на 2.коло гостува кај Загреб, екипа која минатата сезона на завршниот турнир ја...
22.09.2012 - 08:33
Водечката екипа во Шпанскиот фудбалски шампионат Барселона, по четирите победи во претходните четири кола вечерва гостува кај Гранада, екипа која до...
22.09.2012 - 08:29
Првакот на Франција, тимот на Монпеље синоќа во првиот натпревар од 6.коло од Лига 1 одигра нерешено 1:1 на домашен терен со Сент Етиен. ...
21.09.2012 - 08:27
Со одигрувањето на 12 натпревари синоќа се комплетира првото коло од фудбалската Лига Европа. На натпреварите во групите од Г до Л постигнати се...
20.09.2012 - 09:40
Македонскиот фудбалски првак Вардар синоќа на арената „Филип Втори“ во Скопје го совлада Еуромилк со 2:0 во заостанат натпревар од првите...
20.09.2012 - 08:05
Фудбалерите на европскиот првак Челзи испуштија водство од 2:0 на првиот натпревар во новата сезона од Лигата на шампионите. „Сините“ од Лондон...