01.08.2012 - 08:39
Американскиот пливач Мајкл Фелпс од синоќа е најуспешниот спортист на Олимписките игри откако на пливачките натпревари освои два медала и со вкупно...
31.07.2012 - 11:55
Успехот на младата кинеска пливачка Шивен Је на Олимписките игри во Лондон ја разбранува јавноста ширум светот и кај многумина предизвика сомнеж дека...
31.07.2012 - 10:31
Од Лондон уште една опомена до спортистите дека нема толеранција за расизмот на спортските терени.    Фудбалерот на Швајцарската...
31.07.2012 - 10:26
15-годишната пливачка од Литванија Рута Меилутите е новата пливачка сензација. Таа синоќа победи на трката на 100 метри пеперутка во Акватик центарот...
31.07.2012 - 09:42
Освојувачи на медали на третиот ден на Игрите во Лондон:   Скокови – синхроно 10 метри – платформа (мажи): 1. Кина (Јуан Цао – Јанкуан Жанг) 2....
30.07.2012 - 15:31
Србија , која се спрема да слави 100 медал на олимписките игри се кити со туѓи медаљи освоени во времето на поранешната СФРЈ и од спортисти од сите...
30.07.2012 - 09:21
Летната Олимпијада во Лондон почна и ќе трае се до 12 август. Многумина несомнено ќе следат различни натпреварувања, но она што нема да го видат се...
29.07.2012 - 10:14
Играњето на шипка може да стане нова официјална дисциплина на Олимписките игри во 2016 година.   Играњето на шипка долго време е поврзуван со...