04.09.2012 - 11:59
Професор д-р Милош Вучидолов, долгогодишен лекар на македонските олимпијци, Хајруш Синани, тренер на боречкиот клуб Лирија, Александра Неделковска,...
03.09.2012 - 17:59
Екипата на Силекс попладнево во Кратово го победи Тетекс со 2:1 во дербито на дното од Првата македонска фудбалска лига. Кратовчани до победата пред...
03.09.2012 - 15:54
Македонските параолимпијци, Драган Каранфилов и Оливера Наковска Бикова не се пласираа во финалето во стрелачката дисциплина, спортски пиштол во...
03.09.2012 - 15:50
Фудбалерите на Вардар, Остоја Стјепановиќ и Драган Ѓорѓиев како и Стефан Ристовски се новите имиња на списокот на селекторот Чедомир Јаноевски за...
03.09.2012 - 12:48
Кристијано Роналдо сака да го напушти Реал Мадрид. Оваа онфорамција ја пренесуваат денеска речиси сите шпанси медиуми. Португалецот синоќа постигна...
03.09.2012 - 12:09
Формула еден пилотот Грожан е казнет со забрана за настап на една трка и парична казна од 50 илјади евра поради предизивикување судир на стартот на...
03.09.2012 - 12:06
Бранителката на титулата, Саманта Стосур го мина третото коло на Отвореното тениско првенство во САД.    Со победата над британката Лара...
03.09.2012 - 12:03
Црна Гора, Хрватска, Италија и Украина обезбедија пласман на Европското кошаркарско првенство што ќе се одржи во Словенија, следната година. На две...