04.08.2012 - 15:07
Џудистката од Саудиска Арабија, Војдан Шахркани на Олимписките игри во Лондон настапи со марама цврсто припиена на главата, но без хиџаб, како што...
04.08.2012 - 13:06
Оскар Писториус, атлетичарот од Јужна Африка е првиот спортист кој настапил и на Параолимписките и на Олимписките игри.   Четирикратниот...
04.08.2012 - 11:47
На осмиот натпреварувачки ден на Олимписките игри настапи и атлетичарот Кристијан Ефремов кој на трката на 400 метри постави нов личен рекорд....
04.08.2012 - 09:46
Седмиот натпреварувачки ден на олимпијадата донесе промена на врвот на ранг листата на земјите со најмногу освоени медали.   Пливачките...
04.08.2012 - 08:55
Освојувачи на медали на Олимписките игри во Лондон на седмиот ден:   Веслање поединечно скул (мажи): 1. Мејхн Дрисдајл (Нов Зеланд) 2. Ондреј...
03.08.2012 - 16:22
Борко Ристовски, голманот на македонската ракометна репрезентација нема да биде дел од првиот натрепревар за квалификациите за Европското првенство...
03.08.2012 - 11:22
Американските кошаркари остварија рекордна победа над репрезентацијата на Нигерија со постигнати 156 поени и разлика од 83 коша.   Американскиот...
03.08.2012 - 11:13
Освојувачи на медали на Олимписките игри во Лондон на шестиот ден:   Веслање – двоец скул (мажи): 1. Нејтан Коен и Џозеф Саливен (Нов Зеланд) 2...