03.06.2017 - 16:58
Екипите на Реал Мадрид и на Јувентус вечерва во Кардиф ќе се борат за трофејот од фудбалската лига на шампиони. Реал има шанса да стане првиот клуб...
02.06.2017 - 17:44
На ден пред историскиот ф4 турнир во Лигата на шампионите за нашиот Вардар, ЕХФ го објави ОЛЛ-СТАР тимот за оваа сезона. Најдобар тренер и најдобар...
02.06.2017 - 17:40
Започна битката за новиот шампионски трофеј во НБА. Првиот натпревар во големото финале му припадна на Голден Стејт. Без проблеми, пред домашната...
01.06.2017 - 18:19
Атлетската федерација (АФМ) денеска го одобри и го прати до Македонскиот олимписки комитет (МОК) списокот со 12 атлетичари, кандидати за олимписка...
01.06.2017 - 14:53
Женската ракометна репрезентација денеска против Русија од 17 часот ќе ја има првата проверка на турнирот во Анталија. На подготвките, селекцијата на...
01.06.2017 - 14:49
Фудбалската репрезентација на Македонија е на 136.то место на јунската ФИФА ранг листа. Пад за три места за селекцијата предводена од Игор Ангеловски...
31.05.2017 - 14:05
Најдобриот стрелец во Бундеслигата, Пјер-Емерик Обамејанг, ќе биде нов фудбалер на ПСЖ.   „Светците“ ќе ѝ платат на Борусија отштета од 70...
31.05.2017 - 13:28
Утре започнува продажбата на влезници за натпреварите Македонија - Турција (5 јуни) и Македонија - Шпанија (11 јуни). „Сите заинтересирани за...