28.06.2017 - 12:08
Најмалку 34 луѓе се повредени откако воз излета од шини во метрото во Њујорк, соопштија властите во градот. Според нив, 34 луѓе се хоспитализирани,...
28.06.2017 - 12:05
Со украден полициски хеликоптер утрово бил нападнат Врховниот суд на Венецуела. Хеликоптерот испуштил неколку гранати врз објектот, а биле истрелани...
28.06.2017 - 09:27
Хакерските напади кои вчера погогодија голем дел од светот не го користеле „Ренсомвер“ вирусот наречен „Петја“, соопшти руската компанија за сајбер...
27.06.2017 - 18:49
Администрацијата на американскиот претседател, Доналд Трамп, им забрани на снимателите на телевизијата Си-Ен-Ен да влезат со камери на прес...
27.06.2017 - 18:47
Владата на САД соопшти дека располага со индиции дека сириската влада веројатно подготвува „уште еден напад со хемиско оружје“. Белата куќа најави...
27.06.2017 - 18:44
Петнаесет лица загинаа, а дваесетина се повредени во сообраќјна несреќа на школски автобус во Аргентина. Повеќе од половината жртви се деца, а меѓу...
27.06.2017 - 18:42
Европската Унија  го казни „Гугл“ со рекордни 2,42 милијарди евра за злоупотреба на монополската позиција на интернет пазарот. Европската...
27.06.2017 - 13:46
Апелацискиот суд во Хаг денеска пресуди дека Холандија е „делумно одговорна“ за смртта на околу 300 Бошњаци, кои војници од холандскиот контингент на...