25.02.2017 - 16:34
Ирак и Саудиска Арабија ќе ги зајакнат билатералните односи во различни сфери и тесно ќе соработуваат во борбата против тероризмот, се наведува во...
25.02.2017 - 16:02
Сирискиот фронт Фатех ал Шам ја презеде одговорноста за денешните самоубиствени напади во Хомс, што се наоѓа на 165 километри од Дамаск. Според...
25.02.2017 - 15:58
Унгарија вчера преку нелегален пат се обиделе да влезат 224 мигранти, од кои 32 се вратени во Србија.    Во текот на изминатите три денови...
25.02.2017 - 10:55
Белата куќа синоќа го забрани пристапот на новинарите од неколку медиумски куќи на нивните прес-конференции.    Администрацијата на...
25.02.2017 - 10:09
Тринаесет лица загинаа и 34 се повредени синоќа при директен судир меѓу два автобуси во близина на градот Росарио во источна Аргентина, соопштија...
24.02.2017 - 19:35
Рио де Жанеиро го зафати карневалска треска. Официјалните лица на градот каде се одржува најпознатиот карневал во земјата се подготвуваат симболично...
24.02.2017 - 19:17
Германската Влада денеска призна дека 32 од вкупно 50 Авганистанци, кои сакаше неделава да ги протера со авион во Кабул, им се сокриле на властите,...
24.02.2017 - 12:49
Малезиската полиција соопшти денеска дека полубратот на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, Ким Џонг-нам е убиен со хемиски нервен агенс Ве-Икс (VX...