24.03.2017 - 14:49
Аргентина, Бразил, Канада, Чиле, Колумбија, Костарика, САД, Гватемала, Хондурас, Мексико, Панама, Парагвај, Перу и Уругвај побараа од Венецуела да...
24.03.2017 - 14:45
Во италијанскиот главен град Рим утре ќе се одржи самит на Европската унија на кој треба да се роди нова ЕУ со 27 членки. Според дипломатски извори...
24.03.2017 - 14:00
Следниот самит на НАТО ќе се одржи на 25 мај во Брисел, соопшти денеска Алијансата. „Собирот ќе биде значајна можност челниицте на НАТО да донесат...
24.03.2017 - 12:57
Поглаварот на римокатоличката црква, папата Франциско денеска ќе ги прими европските лидери пред нивниот состанок во Рим за одбележување на 60...
24.03.2017 - 12:05
Уште две лица се уапсени во Лондон, поради осомниченост за поврзаност со терористичкиот напад во британскиот главен град, соопшти денеска полицијата...
24.03.2017 - 10:04
Се стравува дека над 200 илегални мигранти се удавиле во водите на Средозменото Море, откако мал брод и чамец со кои патувале, потонале вчера во...
23.03.2017 - 20:55
Она што започна како обичен ден заврши со крвопролевање во Лондон. Засилени безбедносни мерки. Британските знамиња се на половина копје, во дел од...
23.03.2017 - 16:40
Осум лица се уапсени во Бирмингем во акција на британската полиција по терористичкиот напад кој вчера се случи во Лондон.    Голем број...