02.08.2012 - 12:36
Тинејџер во Кина со нож уби осум лица и рани пет во североисточнит кинески град Фушун, во провинцијата Лијонин, јавуваат кинеските медиуми.  ...
02.08.2012 - 12:24
Светсткиот шампион во бокс Виталиј Кличко ќе ја предводи опозициската партија „Удар“ на претстојните парламентарни избори во Украина, закажани за 28...
02.08.2012 - 12:04
Над 50 проценти од жителите на Флорида, Пенсилванија и Охајо, кои се сметаат за клучни американски сојузни држави за претседателските избори,...
02.08.2012 - 11:36
Политичарка од Костарика гола снимила видео до саканиот па добила отказ!   Поранешната заменик министерка за култура на Костарика Карина Боланос...
02.08.2012 - 10:39
Претставничкиот дом на американскиот Конгрес го усвои новиот пакет санкции против Иран, кои имаат за цел да ги казнат банките, осигурителните...
02.08.2012 - 10:21
Карлина Вајт 23 години живеела не знаејќи како навистина се вика и кои и се вистинските родители.    Карлина е киднапирана како бебе....
02.08.2012 - 09:16
Најмалку 70 луѓе се убиени ноќеска откако сириските сили за безбедност упаднале во дистрикт во близина на Дамаска. Некои од жртвите најпрво се мачени...
01.08.2012 - 18:29
Европската комисија денеска започна нова кампања против фалсификуваните играчки, кои главно пристигнуваат од Кина и се опасни по здравјето на децата...