01.08.2012 - 13:28
Шведскиот милијаредер-наследник Ханс Кристијан Раусинг, кој постојано живее во Велика Британија, призна денеска на судењето во Лондон дека е виновен...
01.08.2012 - 10:05
Член на владеачкото семејство во Кувајт го обвини монархот за корупција. По неколку дена поминати во притвор, полицијата го ослободила шеикот Мешал...
01.08.2012 - 09:49
Судири меѓу сириските војници и бунтовниците избувнаа денеска за прв пат ви христијанските квартови во центарот на Дамаск, соопшти Сирискиот центар...
01.08.2012 - 09:02
Тенкови и оклопни транспортери од составот на Петата оклопно-механизирана бригада на турската армија, стационирана во Газиантепе, со камиони се...
01.08.2012 - 08:53
Ал Каеда, талибанците и Иран треба да им платат шест милијарди долари на роднините на жртвите од 11 септември 2001 година, пресмета американски...
01.08.2012 - 08:43
Синот на убиениот либиски диктатор Моамер Гадафи - Сеиф ал Ислам, изјави дека сака да биде суден во Холандија за претпоставените воени злосторства,...
01.08.2012 - 08:36
Во три индиски региони е целосно воспоставено снабдувањето со струја, откако вчера дојде до колапс на системот, од кој беа погодени повеќе од 600...
31.07.2012 - 19:16
Американскиот секретар за одбрана Леон Панета, кој денеска допатува во Каиро, изјави дека новиот египетски претседател Мохамед Морси и командантот на...