15.03.2018 - 09:35
Несогласувања за пристапот кон нуклеарниот предизвик кој го претставува Северна Кореја биле клучен фактор за одлуката на претседателот на САД Доналд...
15.03.2018 - 09:29
Припадници на сириската армија навлегов во градот Хамурија, кој е клучно населено место во регионот на Источна Гута, што е под контрола на повеќе...
15.03.2018 - 09:18
Американски воен авион се урна во водите на Атлантскиот Океан во близина на бреговите на сојузната држава Флорида, при што загинаа двајцата негови...
14.03.2018 - 17:58
Најпознатиот теоретски физичар и космолог на 21 век, Стивен Хокинг почина утрово на 76 годишна возраст во неговиот дом во Кембриџ, објави неговото...
14.03.2018 - 11:04
Долниот дом на германскиот Парламент, Бундестагот денеска ја реизбра лидерката на Христијанско демократската унија (ЦДУ), Ангела Меркел за нов,...
14.03.2018 - 09:23
Најпознатиот теоретски физичар и космолог на 21 век, Стивен Хокинг почина утрово на 76 годишна возраст во неговиот дом во Кембриџ, објави неговото...
13.03.2018 - 14:10
Американскиот претседател Доналд Трамп го смени државниот секретар Рекс Тилерсон. На местото на Тилерсон е именуван шефот на ЦИА, Мајкл Помпео....
13.03.2018 - 12:55
Труењето на поранешниот руски шпион, Сергеј Скрипал во Велика Британија, е дело на Русија, смета американскиот државен секретар, Рекс Тилерсон. Тој...