17.04.2017 - 15:38
Полицијата во Кливленд трага по маж, за кој постои сомневање дека убил човек и дека злосторството го пренесувал во живо преку Фејсбук. ...
17.04.2017 - 12:57
Најмалку 12 лица се повредени во напад извршен со киселина во еден ноќен клуб во Лондон, соопшти Скотланд Јард. Нападот се случил ноќеска по полноќ...
17.04.2017 - 11:06
Турскиот претседател Реџерп Таип Ердоган прогласи победа на референдум кој ќе му овозможи зголемување на неговите надлежности и со кој ќе може да се...
16.04.2017 - 15:30
Православните и католичките верници ширум светот денеска го одбележуваат Велигден. Во Москва, патријархот Кирил одржа литургија во храмот на Христос...
16.04.2017 - 11:37
Северна Кореја синоќа лансираше нова ракета на својот источен брег но таа експлодирала речиси веднаш откако била истрелана, изјави портпарол на...
16.04.2017 - 11:34
Руските власти упасија две лица поради сомневање дека регритирале терористи од централна Азија. Еден од осомничените е обвинет дека регрутирал борци...
15.04.2017 - 16:04
Канада најави нови санкции против Сирија како одговор на наводниот хемиски напад кој се случи на 4 април во провинцијата Идлиб. Санкциите опфаќаат...
15.04.2017 - 15:59
Пакистанската војска соопшти дека безбедносните сили спречиле „голем терористички напад“ врз христијанското малцинство во градот Лахор и притоа убиле...