15.08.2017 - 11:57
Пјонгјанг ќе го следи делувањето на САД па ќе донесе одлука дали ќе ги лансираат проектилите. Севернокорејската војска го претставила планот за...
15.08.2017 - 11:52
Венецуелскиот претседател Николас Мадуро издаде наредба на 26 и 27 август во целата земја да се организираат воени маневри, откако американскиот...
15.08.2017 - 11:38
Најдобар универзитет во светот е Харвард, а потоа следуваат Станфорд, Кембриџ, Мит, Беркли, Принстон, Оксфорд, Колумбија, Калифорнија и универзитетот...
14.08.2017 - 21:00
  Стотици лица загинаа во поплави и одрони што го погодија главниот град на Сиера Леоне, во западна Африка. Официјални лица велат дека е...
14.08.2017 - 20:57
Четири лица се уапсени во Русија, осомничени дека подготвувале терористички напади во Москва. Руската федерална служба за безбедност информираше дека...
14.08.2017 - 20:53
Потпретседателот на САД Мајк Пенс го осуди насилството за време на маршот на расистите во Вирџинија. Тој порача дека за вакви опасни...
14.08.2017 - 20:48
Грчките власти  прогласија вонредна состојба на Закинтос, каде веќе четврти ден беснеат големи пожари. Пожари има на 12 локации,  но засега...
14.08.2017 - 20:01
  Дваесет загинати и десетина повредени во терористичкиот напад во главниот град на Буркина Фасо. Меѓу загинатите се и двајцата напаѓачи кои, со...